'

 

Facebook'ta Paylaş Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi     Kent TV Canlı Yayın

Siyaset - Mehmet Ali Ün MHP’den aday - Adana Kent TV
   
 Mehmet Ali Ün MHP’den aday

Mehmet Ali Ün MHP’den aday
 Yazı Boyutu

 Tarih : 10.03.2011 - 15:59:19 


Numune Hastanesi Kurucu Başhekimliğiyle beraber aynı kurumda 13 yıl başhekimlik yapan Op. Dr. Mehmet Ali Ün MHP’den milletvekili aday adayı olmak için Numune Hastanesindeki görevinden istifa etti.

'

Uzun yıllar Numune Hastanesi Başhekimi olarak Adana’ya hizmet eden daha sonra aynı kurumda hekimlik görevini sürdüren Adana’nın tanınmış isimlerinden Op. Dr. Mehmet Ali Ün, Milliyetçi Hareket Partisi Adana milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti.

Mehmet Ali Ün başarılarla geçen meslek hayatında sağlık sektöründeki önemli hizmetleri gerçekleştiren bürokrat-hekim olarak tanınıyor.

Adana’nın en büyük hastanesi olan Numune Hastanesi’nin kurucu başhekimi olan Ün, Fatma-Kemal Timuçin Kalp Merkezi, Seyhan Uygulama Hastanesi ve Adana Hekimevi’nin yapılıp hizmete girmesinde büyük çaba ve emek sarf etti.

Adana’daki sosyal ve siyasi hayatın hep içinde olan Mehmet Ali Ün, yaptığı açıklamada:

“Bugüne kadar edindiği bilgi ve birikimi siyaset adamı olarak değerlendirmek için görevimden istifa ettim. Sağlık sektöründe yönetici ve hekim olarak uzun yıllar görev yapmanın avantajını siyaset aracılığıyla Adana’ya hizmete dönüştürmek için yola çıktım. Türk Milliyetçisiyim ve İnandığım davanın partisi olan MHP’de politika yapmak istiyorum. Çok değerli Adanalıların büyük desteği ve talebi doğrultusunda çıktığım bu yolda bugüne kadar ki hayatımda olduğu gibi başarılı olacağıma inanıyorum.” Dedi.

Dr. Mehmet Ali Ün’ün görevinden istifa ederek MHP’den aday olacağını açıklamasının, partilileri ve hemşerileri tarafından memnuniyetle karşılandığı bildirildi.

 

 

 

Op. Dr. Mehmet Ali Ün…..

Biyografisi

 

Op.Dr. Mehmet Ali Ün, Adana’nın Ceyhan ilçesinin Selimiye Köyü’nde 1953 yılında doğdu. Çiftçi bir ailenin yedi çocuğundan ikincisi idi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ceyhan’da tamamladı. Ceyhan Lisesi’ni 1970 yılında bitirerek aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumaya hak kazandı.
Tıp Fakültesi’nde ; 1 yıl ingilizce eğitim, 6 yıl tıp eğitimi görerek, 1977 yılında mezun oldu. Aynı yıl Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi - doktor (asistan) olarak uzmanlık eğitimine başladı.

1984 senesinde Adana Devlet Hastanesi’ne Çocuk Cerrahisi Uzmanı olarak atandı. 1987 senesinde aynı hastanede Başhekim Yardımcılığı görevine atanarak, bu görevi üç yıl sürdürdü. Başhekim Yardımcısı olarak Adana Devlet Hastanesi’nde çalıştığı süre boyunca hastanenin gelişiminde önemli katkıları oldu.

1990 senesinde Çukurova Bölgesi'nin en büyük hastanesi olarak kurulacak olan Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Kurucu Başhekim olarak atandı. Bu görevi esnasında ;

● Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kuruluşu, hizmete
açılışı ve sonraki 13 yıllık döneminde,

● Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, İhtisas Hastanesi
kapsamına geçiş sürecinde,

● Çukurova Bölgesi’nin en büyük acil servis binasının, Çukurova Bölgesi'nin
en etkin Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi olan Fatma-Kemal Timuçin
Kalp Merkezi’nin, Çukurova Bölgesi'nin sağlık yükünü önemli ölçüde
hafifleten Seyhan Uygulama Merkezi’nin, Adana Numune Eğitim ve
Araştırma Hastanesi’ne kazandırılmasında,

● Adana Hekimevi'nin kurulup hizmete açılmasında,

 

Aktif görev almıştır

Mehmet Ali Ün ; Türk Tabipleri Birliği - Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu’nda, Türk Ocakları Adana Şubesi Yönetim Kurulu’nda, Adana Ülkü Ocakları Mütevelli Heyeti’nde ve Adana Sağlık Spor Yönetim Kurulu’nda görevler almıştır. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi’nde, Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği ve Türkiye Çocuk Ürolojisi Derneği'nde üyelikleri bulunmaktadır.

Yayınlanmış bilimsel makaleleri, tezleri, yayınları, araştırmaları ve çalışmaları bulunmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında (İngiltere, Fransa, İtalya, Avusturya) çeşitli eğitimlere, araştırmalara, çalışmalara, konferanslara, kongrelere ve fuarlara katılmıştır.

3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 tarihlerinde yapılan Milletvekilliği Genel Seçimlerine, MHP Adana Milletvekili adayı olarak katılmıştır.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.


  Editör :  Adana Kent TV

Yazdır

Word'e Aktar

Yorum Ekle Tavsiye PAYLAŞ

Paylaşımlar

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Adana Kent Gazetesi

 Kategori  Siyaset

648 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 

Adana Kent TV

Sitene Ekle
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
20  Nisan 2019  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 

 
 magazin
 
 ilçelerimizden
 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7921 5.8025
  Euro 5.1626 5.1968
 
 Hava Durumu 
 Site istatistik '

Canlı Yayın | Güncel | Siyaset | Ekonomi | Magazin | İlçe Haberleri | Kültür-Sanat-Medya | Kent Vizyon | Kent Gündemi | Spor | Videolar | Gizlilik Politikası


 
 

   © Copyright - 2011- Adana Kent TV - Tüm Hakları Saklıdır. 

0,47 saniye.